Исторически спасяване на "Барселона" - Спорт - Комерсант

Исторически спасяване на "Барселона"

На връщане мач 1/8 финалите на Шампионската лига между "Барселона" и "Пари Сен Жермен" (PSG), без съмнение, ще остане в историята не само на основната европейска конкуренция, но и на целия свят на футбола. Раздал - 0: 4, на каталунския клуб е успял да спечели парижани в нивата си с резултат 6: 1 и да достигне до четвъртфиналите. Последните три цели, необходими за решаване на този проблем са били вкарани в последните седем минути, а две от тях - дори и в добавеното време.

Преди тази невероятна игра, стана известно, че президентът на ПСЖ Насер Ел Helaifi в случай на четвъртфиналите обещал на всеки играч за клуба си огромен бонус - за € 1 млн приблизително същата сума, според испанската преса, като се смята, футболистите на "Барселона", в случай на победа в. турнир.

Гостите, разбира се, без щедрата финансова бонус за цел да защити техния огромен предимство в четири гола, извлечени преди две седмици в Париж. Въпреки това, домакините излязоха на терена с една луда отношение, което почти веднага намали разликата. Още в третата минута той вкара Луис Суарес, който използва объркването в наказателните парижани. Някой от защитниците на ПСЖ, обаче, се опита да прати топката от портата, но тя е успяла в този урок, след като ги посети.

Исторически спасяване на

Цялата първото полувреме, "Барселона" е действал в най-високата темпото, постоянно заплашва да ПСЖ вратарят Кевин Трап. И на 40-та минута Иниеста играе петата в непосредствена близост до съперници на вратата и layvin kurzawa невнимание му помогна, преминаване на топката точно там, където се е опитал да изпрати съперници. В този момент, за старши треньор на ПСЖ Унай Емери вече видимо развълнуван. Стана ясно, че ако нещата продължават в същия дух, "Барселона" ще вкара колкото иска.

В началото на второто полувреме на мача, ПСЖ имаше добра атака, но не постигна нищо. И след това белгийските защитник Тома Мене гостите на наказание паднаха под краката на Неймар, го повали и Съдия Дениз Aytekin германецът след консултация със своя помощник дузпа реализира в 50-ата минута Лионел Меси.

3: 0 - това вече е много сериозен. ПСЖ отговори "Барселона" опасни атаки, но целта все още не е играл достатъчно - Единсон Кавани от благоприятната конюнктура на гредата. В същото време, Emery изправени преди мача с проблеми сериозни кадрови, издаден на терена не се намира в най-оптималния форма аржентински нападател Анхел Ди Мария в опит да принуди противника да действа с по-голяма предпазливост от собствената си мрежа. И тази промяна е оправдана - южноамерикански изход ПСЖ наистина добавя подправка към атаката. Скоро layvin kurzawa Кавани начело на топката и почти от упор изстрел вратаря "Барселона" Марк-Андре тер Щеген.

В този момент, ситуацията се е променила драстично, тъй като "Барселона", за да излезете в следващия кръг, сега трябва да вкара три гола. ПСЖ също мина доста опасни контраатаки, а две отлични шансове за гол пропуснаха всички едно и също Кавани и Ди Мария. Само за три минути преди края на мача, че е невъзможно да си представим, че тези грешки ще бъдат фатални нападатели. Но какво точно се е случило.

След 88 минути игра, най-красивият гол в мача - пряк свободен удар - Неймар вкара и четири минути по-късно той е продал повече от спорна дузпа, назначен след падането на Суарес.

ПСЖ се повали, открито е играл с победа, а в добавеното време (и съдията каза, около пет минути) в друго наказание дори отидоха трето Stegen. И "Барселона" все още се извършва сам! След изготвянето трета поредна наказание в петата минута от добавената Cerhi Роберто, скочи отзад защитници на други хора, за шести път Trapp порази вратата, с което да се екстаз стадион Ноу Камп, както и милионите футболни фенове по целия свят.

В другия четвъртфинал двойката Дортмунд "Борусия", който е на път загуби от Лисабон "Бенфика" - 0: 1 у дома взеха португалския клуб убедителен реванш - 4: 0. Има вкара три Габон нападател Пиер-Емерик Обамеянг (4-ти, 61-та и 85-а минута) и веднъж един американец от хърватски произход Pulishich християнин (59-а).

По този начин, в този момент в следващия кръг дойде двама испански клубове - "Реал" и "Барселона" и две немски - "Бавария" и "Борусия". Друг четири четвърт определя следващата седмица.